Як ми повідомляли, сьогодні, 3 жовтня, тривало блокування на КПП «Тиса».

Закарпатська митниця офіційно пояснила причину цих протестів.

Причиною називають небажання протестувальників дотримуватися Митного кодексу України.

У митниці пояснюють, що ситуація на митному посту «Тиса» спровокована громадянами, які відмовилися виконувати законні вимоги посадових осіб на митниці щодо декларування товарів та їх пред’явлення для здійснення митного контролю.

 

Стосується це тих людей, які при ввезені через автомобільні пункти пропуску товарів вартістю до 500 євро та вагою до 50 кілограм мають виконувати одночасно дві умови, а саме: особа має бути відсутня в Україні понад 24 годин; та особа в’їжджає в країну не частіше одного разу протягом 72 годин. Адже саме такі правила передбаченні у Законі України №2245-8 яким встановлено вимоги для громадян щодо оподаткування ПДВ та ст. 374 Митного кодексу України, що регламентує сплату ввізного мита.

Наразі митники здійснюють оформлення рішень про відмову у пропуску на митну територію України товарів, щодо яких громадяни відмовляються пред’явити для митного контролю, а також спрямовані на перевірку автентичності документів, поданих як підставу для ввезення товарів із звільненням від оподаткування на підставах встановлених Митним та Податковим кодексами.

Наразі здійснюються заходи щодо оформлення рішень про відмову у пропуску на митну територію України товарів, стосовно яких громадяни відмовляються пред’явити для митного контролю, а також захлди, спрямовані на перевірку автентичності документів поданих як підставу для увезення товарів із звільненням від оподаткування на підставах встановлених Митним та Податковим кодексами.

 

 

 

Share Button