Небайдужих просять допомогти голосом врятувати “Долину нарцисів” на Закарпатті

Європейська асоціація охорони природи (EOCA) оголосила голосування за найкращий проект зі збереження територій та об’єктів дикої природи.

Проєкт “Врятувати Долину Нарцисів”, поданий  ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” – єдиний серед українських проєктів, що потрапив у фінальний етап у номінації “Місця дикої природи”.

Загалом до голосування у трьох номінаціях (“Вода”, “Ліси” та “Місця дикої природи”) було відібрано 17 з понад 250 проектів з усього світу. Переможець у голосуванні в кожній з номінацій отримає фінансування для реалізації проектних завдань.

“Зміна клімату є визначеною людством найбільшою загрозою її існуванню та існуванню  унікальних природних комплексів, які безпорадні перед системними та тривалими змінами температурного, водного та інших режимів.

Ці зміни призводять до втрати природних цінностей, таких як види рослин й тварин, типи оселищ й ландшафту. Наше завдання підтримати природу у такий критичний період,  запровадити природоохоронні заходи, які допоможуть вижити видам та оселищам. Кліматичні зміни у “Долині Нарцисів” призвели до зниження рівня зволоженості території та природної повеневої динаміки, що відповідно стимулювало експансію кущів та дерев, появу пожеж та зменшення популяцій більшості червонокнижних видів, включаючи нарциса. Без проведення ряду природоохоронних заходів, включаючи традиційне косіння й випас худоби, ця територія може безповоротно втратити свою цінність”, – каже  к.б.н., с.н.с. Богдан Проць, керівник ГО “Дунайсько-Карпатська Програма”, зав. відділом Державного природознавчого музею НАН України.

В рамках проєкту “Врятувати долину нарцисів” ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” у співпраці з Карпатським біосферним заповідником планують відновити найбільш критичну частину “Долини Нарцисів”, зокрема, підвищити рівень ґрунтових вод, відновити режим підтоплення, організувати скошування трави після плодоношення і регульований випас ділянок, які не викошуються, видалення кущів та дерев а також провести відновлення популяції нарцисів у районах, де він був втрачений.

Щоб підтримати проєкт “Врятувати Долину Нарцисів”, небайдужих просять перейдіть за посиланням https://www.eocaconservation.org/project-voting-category.cfm?catid=3, обрати “Rescue the “Narcissi Valley”, Ukraine” та проголосувати.

Share Button