Необхідність відкриття прикордонного пункту в Поєніле де суб Мунте (Русь Поляни) розташованого на кордоні с Україною підтримано на пленарному засіданні Палати Депутатів

Вчора, 9 листопада 2021 року, депутат Марамурешу Крістіан Браян виступив з політичною заявою на пленарному засіданні Палати Депутатів парламенту Румунії щодо необхідності відкриття пункту пропуску в районі  населеного пункту Поєніле де суб Мунте, Марамуреш.

            Цим жестом можна сказати, що робиться ще один крок щодо відкриття прикордонного пункту з Україною поблизу населеного пункту Поєніле де суб Мунте.

            За словами депутата Браяна, повіт Марамуреш і Закарпатська та Івано-Франківська області України мають багато спільних елементів, але також інтенсивну співпрацю, яка має бути плідною шляхом посилення зусиль для відкриття пункту пропуску у районі населених пунктів Шебене та Поєніле де суб Мунте.

            Нижче наводимо текст політичної заяви депутата Крістіана Браяна в парламенті Румунії:

 «Повіт Марамуреш і Закарпатська та Івано-Франківська області мають багато спільних елементів з культурної, історичної та географічної точки зору. Однак можливості взаємодії та співпраці обмежені, оскільки єдиний пункт пропуску кордону в цьому районі знаходиться в Сігету-Мармації. Односторонній міст, який з’єднує дві країни, повністю позбавлений мобільності в цьому районі. Після багаторазових обговорень, які ми мали як з місцевою владою, так і з громадянами, ми дійшли до висновку, що необхідний ретельний аналіз потреб та можливостей відкриття пунктів пропуску з Україною в Марамороському повіті. Вони необхідні як для автомобільних перевезень вантажів, так і для відновлення залізничного сполучення між Україною та Румунією в згаданому районі. Цим я хочу звернути увагу громадськості на потреби громадян, а також на можливості розвитку між Івано-Франківською областю та Марамурешським повітом, райони, які поділяють понад 50 кілометрів кордону в районі Поєніле де суб Мунте. Громадяни по обидва боки кордону потребують прямого зв’язку, тому що в тому районі культурні стосунки об’єднували їх століттями, а останнім часом єдиний доступний шлях змушує їх долати сотні кілометрів. Відносини між адміністраціями двох регіонів мають інтенсивну співпрацю, а серед спільних цілей є відкриття пункту пропуску на кордоні в районі Шебене – Поєніле де суб Мунте. Над цим ми працюємо з початку року, коли голова обласної ради Івано Франківської області зустрівся з Генеральним Консулом Румунії у Чернівцях, де обговорювалися можливості реалізації спільних проектів програм транскордонного співробітництва з ЄС. Але також були дискусії щодо відкриття цього прикордонного пункту пропуску в районі згаданому вище. На жаль, незважаючи на ці заяви та зобов’язання, які регулярно згадуються протягом останніх 15 років, ситуація залишається незмінною.

Тому я запрошую парламентарів із Марамурешу, а також парламентарів з групи дружби з Україною долучитися до цієї ініціативи. Нам потрібно надати користі цим групам дружби, більшість з яких існують лише на папері, а також вирішити проблему цих громад, проблему, яка затягується дуже довго і засуджує територію з великим потенціалом до недорозвинення. Дякую, Крістіан Браян, член парламенту з повіту Марамуреш».

Share Button