В Ужгороді демонтують “Пам’ятник радянським воїнам Україна — визволителям”, що на кордоні зі Словаччиною. Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Віктор Микита на своїй сторінці у Facebook.

“Профільна комісія Закарпатської ОВА провела перевірку монумента поблизу словацького кордону в Ужгороді. Величезний монумент має ознаки аварійності та, за повідомленнями громади, несе реальну загрозу життю й здоров’ю людей, які перебувають у черзі для перетину державного кордону”, — йдеться в повідомленні.

До комісії увійшли працівники обласної військової адміністрації, ДСНС та Ужгородської міської ради. За словами Віктора Микити, вони встановили, що пам’ятник аварійний і потребує невідкладного демонтажу й переміщення на зберігання у визначене місце.

“Відповідні служби отримали завдання на підготовку до демонтажу пам’ятника з дотриманням заходів безпеки. Водночас профільний департамент ОВА готує документи для виключення пам’ятника з переліку Кабміну, щоб витримати процедуру”, — підсумував Віктор Микити.

Що відомо:

Монумент “Україна — визволителям” в Ужгороді був встановлений у 1970 році. Це скульптура солдата, який в одній руці тримає прапор, а в іншій автомат.

Висота монумента — 11 метрів, вага — 19 тонн.

Поруч із пам’ятником встановлений камінь із написом “Тут були завершені бої радянських військ за звільнення Української РСР від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни”.

Пам’ятник знаходиться на вул. Собранецька за 1 км від міста Ужгорода, біля державного кордону України та Словаччини поряд із КПП “Ужгород”.

Share Button