Проект був готовий ще у 2016 році, проте кошти блокувалися, і лише новий уряд посприяв фінансуванню.

Новий сучасний водогін збудували у закарпатському Чопі (ВІДЕО)

Ремонтні роботи на завершальній стадії, очікують насосне та фільтрувальне обладнання, яке підключать, протестують та планують запустити весною. Нагадаємо, водопровідну мережу у місті вже проклали. Для забезпечення місцевих жителів чистою і якісною водою не вистачало лише водозагону.

Якістю води жителі міста Чоп, м’яко кажучи, не задоволені. Адже воду постачає з річки Латориця водогін залізниці, збудований понад століття тому. Нова водопровідна мережа протяжністю чотири з половиною кілометри вже прокладена містом, проектно-кошторисна документація на будівництво водозабору виготовлена ще у 2016 році, проте завершити його досі не вдавалося. Фінансування з державного фонду регіонального розвитку припинилося і на останню стадію – закупівлю обладнання – не вистачило 5 мільйонів гривень.

Міський голова Валерій Самардак каже, звернувся до нового уряду, аби зважили на нагальність завершення будівництва водозабору для Чопа, і виділили кошти. І ось 60 % обладнання – вже завезено, до кінця цього тижня очікують решту. Варто додати, фільтрувальне обладнання німецького виробництва не має аналогів в країні, адже адаптоване до специфіки регіону, де великий вміст заліза та інших шкідливих речовин у воді.

Залишилися останні штрихи – ввести об’єкт в експлуатацію, провести пусконаладочні та випробувальні роботи і вже весною планують запустити водозагін.

Крім того, збудували й три резервуари по 150 кубічних метрів для сховища води на випадок надзвичайних ситуацій. Додатково будуть використовувати і старі водонапірні башти, аби забезпечити майже 9 тисяч жителів міста питною водою.

 

Share Button