Відповідний проект рішення із зверненням до Президента України, парламенту та уряду буде розглянуто на черговій сесії Закарпатської облради

Сьогодні “екологічна комісія” Закарпатської  облради за ініціативою депутата Степана Деркача підтримала одноголосно проект рішення “Про відновлення спеціальної економічної зони «Закарпаття»”.

Проєкт має пройти розгляд ще в інших депутатських постійних комісіях і опісля винесений на розгляд пленарного засідання обласної ради, який має відбутись 25 лютого.

Відповне рішення затвердить лише саме звернення депутатського корпусу до центральної влади, яка і має розробити та внести відповідні зміни до законодавства. Оскільки сам закон вже існує, прийнятий ще в 2001 році за № 2322-III «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття», його потрібно лише “реанімувати” і вдосконалити під сучасні умови.

Сама ідея є досить актуальною, оскільки дозволить залучити значні інвестиції в розвиток Закарпатської області.

Однією з головних цілей створення «Спеціальної економічної зони «Закарпаття», закладених в основу відповідного закону ще в 2001 році, було подолання депресивного стану районів, міст, сіл, селищ області із несприятливими соціально-економічними та екологічними умовами розвитку, а також залучення інвестицій в економіку, створення нових робочих місць та сучасної виробничої і транспортної інфраструктури в регіоні. Закон гарантував  спеціальні сприятливі умови роботи підприємств упродовж 30 років, зокрема, податкові пільги (ПДВ за ставкою 20%, оподаткування доходів нерезидентів у 2/3  ставок  оподаткування, звільнення від сплати зборів до Державного інноваційного фонду).

Share Button