Міністерство оборони не планує встановлювати жодні обмеження для виїзду жінок за кордон у зв’язку із запровадженням військового обліку.

Про це на своєму Telegram-каналі повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

“Жодних обмежень для жінок щодо перетину кордону з 1 жовтня не буде, про що я говорила неодноразово”, — наголосила посадовиця.

Вона також додала, що військовий облік жінок не буде примусовим.

“Ставати чи не ставати жінкам на військовий облік — справа добровільна”, — підсумувала Ганна Маляр.

5 вересня комітет Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав законопроєкт, яким пропонується зробити добровільним військовий облік для жінок.

Що відомо

17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Загалом у наказі представлені спеціальності від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії. У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років.

У квітні Міністерство оборони скоротило перелік жіночих професій з більш як сотні до лише 14 спеціальностей та 7 професій.

Згідно з наказом Міноборони №313, з 1 жовтня Головнокомандувач ЗСУ зобов’язаний взяти на військовий облік жінок за новим переліком спеціальностей та професій, які споріднені з військово-обліковими.

Share Button