Спеціальну моніторингову місію запросила облрада, для вивчення питання відновлення природніх ресурсів Солотвина.

Як розповіли в прес-службі Закарпатської облради, моніторингову місію ОБСЄ представили сьогодні в смт. Солотвино Тячівського району.

Виконувач повноважень голови Закарпатської облради Йосип Борто запросив до вивчення ситуації щодо карстових процесів на території «Солотвинського солерудника», де у зоні впливу знаходяться господарські об’єкти, житлові будинки, дорога тощо.

Оскільки родовище солі є найчистішим, унікальним на території України та Східної Європи, влада області закликала Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ вивчити це питання і допомогти закарпатській громаді його вирішити в рамках місії.

Також на презентації розповіли, що в рамках програм міжнародної технічної допомоги вдалося виграти два великі проекти: ZeroWaste «Співпраця в галузі управління відходами Тиса» з будівництва полігону твердих побутових відходів та сміттєсортувального заводу в с. Яноші Берегівського району на загальну суму 5 млн євро, а також проект «Екологічна оцінка можливостей відновлення природних ресурсів у Солотвино з метою запобігання подальшому забрудненню басейну Верхньої Тиси через підготовку комплексної системи моніторингу РЕВІТАЛ 1» на загальну суму близько 1 млн євро.

 

Share Button