Онлайн семінар з медіаосвіти для молодих німецькомовних українців та румунів про фальшиві новини

Перша частина онлайн-семінару про фальшиві  новини розпочалася у п’ятницю, 12 червня. Проект є актуальним, особливо в умовах пандемії коронавірусу і становить реальну небезпеку для сучасного суспільства.

У той же час проект є пілотним, проходить в режимі онлайн з учасниками з кількох країн. Учасники – учні, шо розмовляють  німецькою мовою з Румунії (Сату-Маре та Радівців) та України (Мукачево та Закарпатська область), усього 17 молодих людей взяли участь у проекті.

Перша частина проекту відбулася 12 червня. Молодь працювала з Андре Вольфом з Асоціації Mimikama, Австрія, яка надає основну інформацію про соціальні медіа та фальшиві новини.

У другій частині проекту, яка відбулася 18 червня, молодики працювали командою (1 учень з Румунії та 1 з України) над проектами, пов’язаними з фальшивими новинами, проектами, які були представлені під час онлайн-зустрічі.

Проект організували культурні менеджери IFA Штутгарт (Institut für Auslandsbeziehungen) Юлія Шульц (Київ) та Артур Глазер (Сату-Маре). У проекті були  задіяні Dfd Sathmar, Kulturtre ffpunkt Satu Mare, (Форум німців в Україні) Rat der Deutschen der Ukraine / Рада німців України, Німецький теоретичний ліцей імені Йогана Еттінгера-викладач Юлія Голзлі та Молодіжна Закарпатська  організація  / Навчальний Центр «Платформа 9 3/4», яку представляє пані  Юлія Тайпс.

Проект фінансовано Міністерством закордонних справ Німеччини (AuswärtigesAmt) та Kulturtreffpunkt Satu Mare. Відгуки були позитивними, і хочеться організувати подібні проекти в майбутньому.

Share Button