Про це під час брифінгу 25 березня заявив керівник ОПУ Андрій Єрмак.

“Ті корпорації, які досить швидко повністю пішли з Росії, ми в Офісі президента відзначатимемо спеціальною нагородою “Відзнака Миру”. З величезною подякою від українського народу у цей переломний момент нашої історії. Вони заслуговують на повагу українців і людей усього світу”, — сказав він.

Посадовець підкреслив, що Україна продовжить докладати зусиль, щоб вивести світові компанії з ринку РФ.

“Наша мета — жодної копійки в бюджет країни-агресора. Вже досить багато компаній підтримали Україну і йдуть з російського ринку. І я впевнений: ті, хто ще має сумніви, повинні зробити правильний вибір. Не можна підтримувати воєнні злочини, неприпустимо торгувати з воєнними злочинцями та заробляти на вбивствах мирних людей”, — наголосив керівник ОПУ.

Окрім того, Андрій Єрмак закликав країни Заходу посилити санкції проти РФ.

“Ми закликаємо до посилення режиму санкцій, до ембарго на російські енергоносії. Ця війна остаточно зруйнувала всю стару систему міжнародної безпеки. Потрібно будувати нову, і Україна довела, що заслуговує бути не просто її засновником, а й провідним учасником”, — підкреслив він.

За словами Єрмака, чим швидше світ скоротить економічний потенціал Росії, тим менше у неї буде резервів для продовження війни проти України.

Що відомо

Технологічні компанії продовжують залишати ринок РФ, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Польща спільно зі Словенією та Чехією підготували план з 10 пунктів для підтримки України та припинення війни.

США запровадили санкції проти Держдуми РФ та “російської еліти”.

Швейцарія заборонила експорт товарів для російського енергетичного сектору та участь у компаніях, що діють у цій сфері, надання їм позик чи інших фінансових ресурсів.

Україна пропонує ЄС повністю заблокувати транспортне сполучення з Росією та Білоруссю.

Share Button