Понад 25 тисяч українців помилково отримали 6500 грн в рамках програми “єПідтримка”. Усі вони були співробітниками бюджетних установ і не мали права на виплати. Частину коштів вже повернуло Мінекономіки.

Міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю УНІАН розповів, що Мінфін верифікував реєстр отримувачів допомоги за період з 7 по 31 березня 2022 року, у якому міститься інформація щодо майже 4,8 млн українців. Так, було встановлено, що 25 524 людям, які є працівниками бюджетних установ і не мали права на отримання відповідної допомоги, були переказані кошти.

У відповіді на запит Суспільного в Міністерстві фінансів повідомили, що за результатами верифікації були надані рекомендації Мінекономіки щодо проведення додаткової перевірки інформації, яка визначена законодавством для призначення цих державних виплат.

У Мінфіні також зазначили, що ухвалення рішення щодо припинення або повернення неправомірно отриманих державних виплат проводиться Міністерством економіки, яке здійснює державні виплати відповідно до законодавства та регулює їх призначення.

Загалом помилково виплатили допомогу у розмірі 166 млн грн. Станом на 11 липня повернуто близько 12 млн гривень. З них майже 9 млн грн повернули фізичні особи за результатами вжитих заходів, а ще 3 млн грн – банки у вигляді невикористаної допомоги.

Суспільне звернулося також до Міністерства економіки щодо того, за якою процедурою повертатимуть кошти в бюджет та чи планують повертати всі витрачені кошти.

Що відомо

Кабінет міністрів 7 липня закінчив всі виплати у 6500 грн в рамках програми єПідтримка, яку запустили у березні – усього виплачено майже 31 млрд грн.

Share Button