Близько 4 235 тонн гуманітарної допомоги надіслали із Закарпаття в різні регіони України від початку вторгнення РФ. 3 824 тонни відправили залізницею та 411 тонн – автомобільним транспортом, — повідомив перший заступник голови обласної військової адміністрації Мирослав Білецький на сторінці у Facebook.

За його словами, Закарпатська область транспортувала 200 вагонів з гуманітарною допомогою, з них 153 завантажили та відправили з гуманітарного хабу на базі заводу «Єврокар». Одержувачами гуманітарних вантажів із Закарпаття є переважно Донецька, Луганська, Київська, Харківська, Сумська, Запорізька та Миколаївська області.

„Отриманню такої кількості гуманітарних вантажів сприяло те, що чи не в кожній європейській країні були люди, які прагнули допомогти українцям, а також те, що на період воєнного стану Уряд спростив процедуру пропуску гуманітарної допомоги від донорів через митний кордон”, — повідомив Білецький.

За його словами, з 4 по 26 березня через Закарпатську митницю на територію України ввезли 27 тисяч тонн гуманітарної допомоги. Це їжа, дитяче харчування, засоби гігієни, вода, одяг, ковдри, матраци, каремати та медзасоби. Близько 70% вантажів проїжджали область транзитом, інші 30% — опинялися на складі хабу. Тут їх сортували і відправляли у різні точки країни.

Share Button