У Росії у Пензенській області створили табір для примусово депортованих з України маріупольців. Про це повідомила Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова. За її інформацією, зараз там перебувають понад 400 українських громадян. Здебільшого це жінки та 147 дітей різного віку, включно з немовлятами.

Днями, за словами Денісової, очікується ще партія примусово вивезених. Орієнтовно йдеться про 150 людей.

Це установа закритого типу з кількома корпусами, обнесена парканом та під охороною. На в’їзді — контрольно-пропускний пункт. Свобода пересування українських громадян обмежена – виходити з табору заборонено, повідомила Денісова.

“Наші громадяни перебувають у вкрай важкому та пригніченому стані. Не знають своєї долі, в який регіон РФ та коли везтимуть. Жодної інформації їм не надають”, — написала омбудсманка.

Люди живуть у таборі вже кілька тижнів, повідомила Денісова. Вони не мають необхідного одягу, взуття, навіть білизни. Фактично їх забрали з підвалів у чому були – в зимових речах.

“Катастрофічно не вистачає дитячого харчування та предметів особистої гігієни. Жінки готують самі з того, що видають”, — додала Денісова.

За її словами, до табору приїжджали представники “Сбербанку”. Вони збирали списки на оформлення карткових рахунків, говорили, що перерахують по 10 тисяч рублів, але цього не сталося.

Російські активісти відвідали українських громадян, повідомила посадовиця. Люди розповіли про відсутність базових речей для життя та неможливість будь-яким чином зв’язатися з рідними або повернутися в Україну.

Росіяни зазначили, що в таборі є також іноземні студенти з Туркменістану. Вони переховувались у бомбосховищі під студентським гуртожитком в Маріуполі без їжі, води, тепла і світла. Потім студенти самотужки добралися на тимчасово окуповану територію Донецької області, звідки їх примусово доправили до РФ.

“На відміну від українців, їм дозволено виходити за межі табору. Наші ж повинні залишатися під постійним наглядом”, — написала Денісова.

Як повідомили російські активісти, які, за словами Денісової, збирають кошти, продукти та одяг, щоб допомогти примусово депортованим громадянам України, у Пензенській області діють ще три подібні табори. До них ще у лютому перед війною були вивезені мешканці окупованих територій Донецької та Луганської областей.

“Ми інформували, що в той період під примусом було вивезено майже 90 тисяч жителів”, — йдеться у повідомленні омбудсманки.

За інформацією активістів, українців насильно переміщують до різних регіонів РФ, зокрема й до Хабаровська.

“Примусова депортація та позбавлення наших громадян основоположних прав на гідні умови перебування, свободу пересування, інформацію є грубим порушенням Загальної декларації прав людини, Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни”, — наголосила Денісова.

Вона закликала Міжнародний Комітет Червоного Хреста невідкладно надати гуманітарну допомогу примусово вивезеним громадянам України, які перебувають у концентраційних таборах на території РФ. А також сприяти якомога швидшому поверненню їх в Україну.

Share Button