Про це заявила сьогодні на Закарпатті міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, яка перебуває тут з робочим візитом і підбиває підсумок проекту «БомбеЗНО» з експрес-підготовки до складання ЗНО з української мови для випускників угорськомовних шкіл.

«БомбеЗНО» – це пілотний проект, який в Україні запроваджують в двох областях –Закарпатській та Чернівецькій (для випускників румунських шкіл). Проект реалізують за підтримки Фінського фонду.

Для проведення чотириденного навчання було виділено 50 тисяч євро. Участь в проекті беруть 400 українських школярів-одинадцятикласників та 44 педагоги, які викладають українську мову. Впродовж 4 навчальних днів діти брали участь у так званих мовних таборах, де покращували свої мовні навики з української мови, – передає IA ZIK.

Всі навчання проходили в ігровій та практичній формі. Для цього для дітей була підготована спеціальна програма, спеціальна література.

Як зазначила під час підбиття підсумків проекту Лілія Гриневич, відсоток випускників із шкіл, де вчать мовами нацменшин, які успішно складають ЗНО з української мови вкрай низький. «Я відчуваю відповідальність за цей показник, це означає, що школа не додає знань цим дітям, це означає, що методи викладання не надто дієві, тому ми дуже підтримуємо такі проекти», – зауважила вона під час свого виступу.

 

Share Button