Близько 640 дітей у супроводі батьків, дідусів та бабусь переступили поріг Музею під відкритим небом Оашського краю, і взяли участь у майстер-класах, організованих у рамках Творчого табору “На вулицях села …”, під егідою Фестивалю Спадщина Оашського краю.

Щодня, починаючи з 29 липня, від 100 до 150 дітей, з країни  та  діаспори, а також групи з міста  Сату Маре, які під керівництвом народних умільців займалися дещо забутими професіями, вони відкрили читання та багато інтерактивних ігор, познайомилися з музикою та танцями Оашського краю, заглибилися в таємниці пластичного мистецтва та вивчили техніку надання першої допомоги. Загалом кількість осіб, які переступили поріг Музею під відкритим небом за цей період, становила 1133.

Найбільш популярною була вистава «Аполодор – мандрівний пінгвін», в унікальному виконанні групи акторів  «Арарат», подія, у якій взяли участь, у п’ятницю, 16 серпня, близько 300 людей – діти, батьки, бабусі та дідусі.

Міський голова Негрешть-Оаш, Аурелія Федорка заявила, що семінари – були  унікальною привабливістю кожного дня як для місцевих дітей, так і для дітей, які приїхали з діаспори в цей період.

“Різноманітні семінари щодня пропонували можливість кожній дитині працювати, брати участь, і мета зближення дітей з Негрешть-Оаш з дітьми з діаспори, які повернулися в цей період додому, була досягнута. Були інтерактивні, привабливі навчальні акції, на які діти та батьки позитивно відреагували», – заявила міський голова Аврелія Федорка.

Директор Краєзнавчого музею Оашського краю, Анка Наталія Русу, розповіла, що захід, організований втретє, був більш успішним, ніж минулого року, тому проект буде продовжено в найближчі роки.

“Ми розробили інтерактивні майстер-класи в рамках яких діти вчились ремеслам, яких забули багато батьків, але яких ще знають їх діди  та бабусі.  З першого дня у нас було багато дітей у Таборі, понад 100, що для нас було несподівано, але нам вдалося керувати та доповнювати семінари, щоб усі діти були задіяні. Підсумовуючи, можна сказати, що у нас був успішний Табір, який ми зорганізуємо в найближчі роки », – сказала менеджер Анка Наталія Русу.

Захід організовано Мерією та міською радою Негрешть-Оаш та Краєзнавчим музеєм Оашського краю, у партнерстві з міським Будинком культури Негрешть-Оаш та Національним туристичним центром інформації та просування Негрешть-Оаш.

 

Share Button

Від Stana Bogdan