Міністр закордонних справ Угорщини перед виборами навідався до Берегова де розповів про налагодження відносин між країнами.

Петер Сіярто пояснив мету свого візиту, як налагодження українсько-угорських відносин. Також було наголошено про тиск українських спецслужб на кандидатів у депутати від нацменшин, адже напередодні були проведені обшуки на предмет підкупу голосів.

Була і закрита частина зустрічі, яка пройшла без журналістів. Можливо на ній обговорювалася тема виборів та підтримка конкретного кандидата вигідного угорській стороні. Дуже цікаво, що міністр МЗС Угорщини не почув заклики МЗС України та офісу Президента щодо обмеження поїздок у Закарпатську область під час виборчого процесу.

В міністерстві МЗС України вже відреагували на візит Сіярто до Берегова: «На жаль, наші колеги не почули нас… Ми як цивілізована держава намагаємось не забороняти в’їзд, наприклад, міністру Сійярто, який прибув… Наша рекомендація міністру Сійярто була приїхати в Київ, як і кожному міністру закордонних справ, зустрітися зі своїми новими колегами, наприклад, з людьми, які наразі очолюють МЗС. Ми готові були разом з ним потім відвідати Закарпаття. На жаль, нас угорська сторона не почула і вирішила діяти так, як вже діє певний час. Я вважаю, ця практика є неприпустимою, і МЗС із новим керівником буде вживати заходів, щоб такого більше не повторювалось» – повідомив заступник міністра МЗС Вадим Пристайко.

 

Share Button