Консульство Угорщини в Ужгороді попереджає подорожуючих до країн Євросоюзу, що незабаром контроль на пунктах перетину кордону може бути посилено. Відповідно, час очікування може зрости.

Йдеться про більш ретельну перевірку багажу всіх подорожуючих. Зокрема це пов’язано з недопущенням на територію ЄС харчових продуктів, органічної продукції, засобів захисту рослин та тварин тощо, що не мають відповідних сертифікатів.

Національна сільськогосподарська палата Угорщини повідомляє, що відповідно до Регламенту 2017/625 Європейського парламенту та Ради Європи буде максимально обмежено імпорт рослинної продукції без відповідних сертифікатів. Це зроблено для того, аби на територію ЄС не потрапили шкідники, що здатні спричинити економічні та екологічні збитки.

Очікується, що контроль на великих пунктах пропуску буде проводитися митними органами разом з представниками фітоінспекції. Відповідний список заборонених для провозу на територію Угорщини продуктів буде оприлюднено наприкінці року.

Нагадаємо, що до цього обмеження стосувалися лише м’ясної продукції у зв’язку з високим ризиком розповсюдження африканської чуми свиней. Тому звичайний бутерброд з ковбасою – привід для заборони в’їзду в Угорщину.

 

 

Share Button