Представники Асоціації STEA (ЗІРКА) зустрілися з Послом Франції в Румунії

Посол Франції в Румунії пані Мішель Раміс у вівторок, 28 січня, провела зустріч з представниками восьми асоціацій Румунії, які реалізують проекти з питань сталого розвитку та отримали співфінансування до п’яти тисяч євро, після подання заявок на проекти, започатковані влітку 2019 року Посольством Франції та Французьким інститутом.

На зустрічі, що відбулась  у Представництві Франції  взяли участь представники Міжкультурного інституту в Тімішоарі, Асоціації Зірка у Сату-Маре, Асоціації майстерень без кордонів, Федерації неурядових організацій з питань соціальних служб, Асоціації Untold Stories, Асоціації Будинок  природи, Асоціації товариства долини Жіу Development Society та Асоціаціії збереження біологічного різноманіття.

З цього приводу посол Франції в Румунії наголосила, що політика міжнародного співробітництва Франції приділяє особливу увагу організаціям громадянського суспільства, які вона вважає важливими учасниками розробки інклюзивної та сталої державної політики.

Пані Мішель Раміс оцінила якість проектів, які отримали співфінансування, які запропонували конкретні пропозиції щодо активного сприяння побудові більш інклюзивного суспільства, що надає більшого значення повазі до навколишнього середовища.

 Під час цієї зустрічі Пані Посол підкреслила, що соціальна інтеграція порушує, серед іншого, проблему ефективного доступу людей до їх прав. Це означає, що соціальна організація може адаптуватися до різноманітності своїх громадян, у тому числі до найбільш вразливих. Асоціації, відібрані у 2019 році для фінансування – Майстер-класи без кордонів, Untold Stories, Федерація неурядових організацій соціальних служб, Будинок природи та Товариство розвитку долини Жіу, пропонують кожен конкретний та оригінальний проект, який сприятиме створенню більш інклюзивного привабливого та рівноправного суспільства.

Також пані Раміс розповіла про крихкі екосистеми, такі як річки та водно-болотні угіддя, біорізноманіттю яких загрожують такі явища, як перегрівання чи забруднення. Кількість видів тварин і рослин швидко зменшується, і Асоціація з питань збереження біологічного різноманіття працює в районі Путна, також обрана і вона для фінансування у 2019 році, з метою боротьби з цією тенденцією.

З іншого боку, посол Франції в Румунії підкреслила, що неповнолітні не є підкатегорією громадян. “Діти представляють завтрашні покоління. Їх добробут, реалізація, гармонійний розвиток, а також їхні страждання чи невпевненість матимуть безпосередній вплив на майбутні суспільства”, – пояснила пані  посол Франції, яка оцінила, що асоціації Міжкультурного інституту Тімішоари та Зірка з Сату-Маре зрозуміли цю ситуацію і кожна з них представила проекти, які вирішують серйозні проблеми, що перешкоджають повноцінному розвитку дітей.

У той же час пані Раміс наполягала на важливості підтримки громадянських ініціатив молоді та нагадала, що 26 лютого в Бухаресті за ініціативи Французького інституту в Румунії відбудеться присвячений їм форум. Починаючи з Хартії 18 – XXI, розробленої Еммануелем Демарсі-Мотою, Форум “Молодь у ХХІ столітті” створює відкритий простір для діалогу та дискусій щодо цінностей суб’єктів культури в Бухаресті та Європі, але це також є рамки  в яких ьудуть представлені творчі проекти, які будують мости між поколіннями, областями, територіями та культурами.

“Ми вдячні Посольству Франції в Румунії за підтримку Асоціації Зірка у реалізації проекту “Мережа соціальних інновацій щодо прав маргіналізованих дітей: RISDEM “. Наша ініціатива спрямована на мобілізацію зацікавлених сторін із соціальних та освітніх галузей, щоб знайти та поставити спільні рішення, пристосовані до потреб дітей з метою вдосконалення імплементації Конвенції ООН про права дитини та забезпечення кращого втручання для вразливих дітей на маргіналізованих територіях. Зустріч у Бухаресті та візити щодо обміну досвідом, який ми вже розпочали, дозволяють нам контактуватись з професіоналами країни, які своєю працею довели, що зміни на краще можливі. Існує багато успішних ініціатив, які демонструють, що, коли установи, громадські організації та сім’ї здатні ефективно працювати разом, працюючи в синергії для підтримки гармонійного розвитку дитини, результати не є настільки тривалими у запобіганні раннього покинення  школи , а також соціальне включення. Завдяки цьому проекту ми хочемо створити спільноту професіоналів у соціальній та освітній галузі, які підтримують один одного за допомогою передачі ноу-хау, методології та інструментів, щоб успішні втручання могли бути адаптовані та використані в інших сферах, щоб  надати  найбільш вразливими дітям  життєздатні можливості вийти з порочного кола бідності» (Крістіна Бала, директор Асоціації Stea).

 

Share Button