Президентка Словаччини Зузана Чапутова дозволила сімом громадянам країни долучитись до українських Сил оборони для участі у захисті України від російського вторгнення.

Як інформує Pravda, про це повідомив прессекретар президентки Словаччини Мартін Стрижинець.

“Станом на понеділок, 9 січня, президентка видала лише 26 постанов, з яких сім дозволяють і 19 забороняють службу в іноземній армії”, — розповів він.

Як зазначає видання, хоча охочих допомогти захистити Україну від російської агресії було в рази більше, Чапутова не пустила більшість громадян. За словами генерала у відставці Павла Мацека, підставою для цього стали міркування безпеки.

“Вони наражаються на більший ризик, тому що є основною ціллю російських військ. Але це має і зворотний ефект, тому Кадиров і “Вагнер” також є основною метою українських сил”, — пояснив Павло Мацко.

Участь громадян Словаччини у збройних силах інших країн регулюється статтею 19 Закону про військову службу.

“Громадянин може проходити військову службу у збройних силах іншої держави лише з дозволу президента Словацької Республіки”, — йдеться у першому абзаці цього параграфу.

Згідно зі статтею 392 Кримінального кодексу Словаччини, у разі ж, якщо громадянин самовільно пішов на службу в іноземну армію, він може опинитися за ґратами з позбавленням волі на строк від двох до восьми років.

Share Button