Прес-реліз Німецького теоретичного ліцея

Учні 9 і 10 класів Сатумарського Німецького теоретичного ліцею імені “Іоганна Еттінгера” взялиучасть у проекті “Еразмус +” “Один для всіх, всі для одного”, організованому в партнерській школі в Тулльні, Австрія.

 Протягом чотирьох днів роботи були організовані різноманітні заходи у сфері волонтерства, у рамках громади, такі як облаштування зелених зон або зустрічі з пожежниками-волонтерами. Учні отримали можливість використовувати спеціальні інструменти для вивільнення, направити струмінь води, а також піднятися на пожежний кран, звідки вони могли бачити околиці. Лскідьки Тульннінська школа має сільськогосподарський профіль, кожен ізучнів, що брав участь у зустрічі, також отримав базову підготовку з водіння трактором.

Кіецевою точкою діяльності по проекту була зустріч з президентом Австрії Александром ван дер Белленом, а також пані Йоганною Мікль-Летнер, губернатором землі Нижня Австрія, в рамкахзаходів, організованих з нагоди 9 травня,  Дня Європи. У семінарах брали участь очевидці подій 1989 року, року падіння Залізної завіси, а також політики, посли, колишні президенти цього періоду. Проведені дискусії допомогли учням краще зрозуміти історичні події 1989 року, а також настрій і почуття, які охоплювали тих, хто був учасником подій. Наприкінці семінарів Президент Австрії Александр Ван дер Беллен та Йоганна Мікль-Летнер, губернатор землі Нежня Австріянаголосили на важливості об’єднаної Європи, а також на ролі та зобов’язаннях молодих людей у ​​досягненні цієї мети.

Наступна зустріч відбудеться в жовтні в партнерській школі в Греції, тема якої є збереження і просування традицій, оцінення минулого – “Музей – вікно в минуле”.

 

Share Button