23-24 червня Європейська Рада за результатами розгляду Європейської Комісії має надати висновок щодо надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу. Які перспективи України на цьому шляху, Українському радіо розповіла народна депутатка України, голова комітету Верховної ради з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Наостанок депутатка торкнулась питання можливого отримання статусу кандидата на вступ до ЄС Грузією та Молдовою, зазначивши, що поки що заявки України та Молдови оцінюються більш прихильно.

“Але ми, як українська держава, зацікавлені в тому, що довкола нас був простір демократії, свободи, безпеки і процвітання. Через вступ та просування таких країн, як Молдова чи Грузія, до європейської родини, ми теж будемо почуватися в більшій безпеці”, — підкреслила вона.

Відтак нардепка переконана, що національний інтерес України полягає й у тому, аби цим країнам вдалося приєднатися до ЄС.

“Сьогодні ухвалення рішення щодо надання кандидатського статусу Україні є моральним обов’язком країн-членів ЄС, якщо вони не декларативно, а глибоко і переконливо захищають цінності, на яких був побудований ЄС”, — резюмувала депутатка.

Share Button