Проект (GR.AB.) Satu Mare, представлений в Національному театрі в Бухаресті

Однією з тематичних  відважних ініціатив  Повітової Інспекції поліції   Сату-Маре – Група  підтримкидля жінок, які зазнали насильства (GR.AB.), яка все більше привертає увагу, стає моделлю хорошої практики, що просувається на національному рівні через неурядові організації та національну пресу.

У суботу, 11 липня  2019 року, у Національному театрі в Бухаресті було організовано захід “DOR LIVE:Завтра», у ході якого було представлено понад 20 ідей та проектів, які могли б створити надійнемайбутнє, серед яких  проект GR.AB сатумарської громади.

Перед  900 глядачами, які заповнили зал, журналіст Оана Санду розповіла людям  про проект GR.AB, як  рішення  для громад, які хочуть допомогти жінкам, які зазнали домашнього насильства.

У літньому випсуку журналу DOR  Magazine, Оана Санду опублікувала змістновний репортаж, реалізований навесні цього року в Сату-Маре, історію, побудовану  навколо координатора профілактики домашнього насильства  в Інспекції повітової поліції  Сату Маре, невтомна (як зазначила  Оана Санду)  заступник комісара  поліції Феліція Григоришан, яка  ініціювала  і координувала  спільно з Андреєю Вереш, психологом і психотерапевтом, всю діяльність проекту GR.AB.

Журналістка  була присутня  на одній із  зустрічей з групами підтримки, а також у профілактичних заходах, проведених  в рамках кампанії “Невидиме насильство”, дискутуючи з жертвами та ресурсними особами громади. Ідея цього репортажу виникла після першого контакту з групою підтримки, яку журналістка мала у березні через участь поряд з фахівцями щодо прав жінок  з Асоціації свободи та гендерної рівності в м. Сібіу, на двох семінарах, організованих Повітовою інспекцією поліції  Сату Маре на тему кризового втручання та запобігання домашньому насильству.

Проект GR.AB. народився у березні минулого року за ініціативою Інспекції повітової поліцї округу Сату-Маре  і проводиться у партнерстві з громадськими асоціаціями та фахівцями: Феліція Григорішан – офіцер поліції, Андря Вереш – психолог, Несті Чаба – інструктор з бойових мистецтв, Делія Даня – психолог і Анамарія Сатмарі – лікар.

Через добровільне об’єднання спеціалістів також надаються безкоштовні  послуги жертвам і потенційним жертвам жінок:

– групове консультування + щотижневі зустрічі в конфіденційному місці;

– онлайн-групове консультування – щотижневі збори, на яких можуть брати участь жінки з будь-якої області;

– курси самооборони – 3 заняття на тиждень, перші 12 сесій безкоштовні для цільової групи (жінки та дівчата старше 14 років).

GR.AB. є партнером А.L.Е.G. Сібіу та частиною національної мережі підтримки для жінок, які постраждали від домашнього насильства..

Деталі можна отримати на сторінці facebook: GR.AB.-Група підтримки для жінок , що зазнали насильство Сату-Маре та www.sieureusesc.ro

 

 

Share Button