Ще 26 автомобілів швидкої з повним приводом потрібні закарпатським медикам, щоб доїжджати до жителів гірських сіл. Про це 13 січня Суспільному розповіла заступниця директора Закарпатського центру екстреної меддопомоги Анжела Бакі. 5 січня міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомляв: в Україні додатково закуплять 245 таких автомобілів для станцій екстреної допомоги. Їхня вартість 417 мільйонів гривень.

Лікарка виїзної бригади Великоберезнянської підстанції Олеся Гойзан розповіла: вони обслуговують 12 сіл, де проживають 26 тисяч людей.

“В основному це гірське населення. В нас нові автівки, які обладнані новою апаратурою. Все необхідне в нас є для надання медичної допомоги, але у зв’язку з тим, що в нас таке є бездоріжжя, що машини не доїжджають туди, — пояснила лікарка. — Тому ми добираємося власними силами — йдемо пішки, беремо усе необхідне: дефібрилятор, дошку, реанімаційну сумку з медикаментами. Наприклад, якщо виклик з Люти, то там ями в коліно, бездоріжжя і треба витратити дві години в один бік”.

Фельдшерка виїзної бригади Наталія Івановчик каже: важко і їм, і хворим, які змушені довго чекати на допомогу.

“Нам потрібно важких хворих в такому стані доставляти до лікарні, а це в Ужгород – це 50 км, від місця їхнього перебування”, — каже фельдшерка.

Понад 40 років працює водієм швидкої допомоги Іван Юричко. Каже: іноді їм доводиться звертатися до інших служб чи місцевих водіїв: “Минулого року пожежну викликали, витягували нас. Це у селах Княгиня, Сухий, Гусний, Тихий. Так часто на “бобиках” їдемо, на вантажівці”.

Наразі на Закарпатті на виклики виїжджають 137 автомобілів швидкої, розповідає заступниця директора Закарпатського центру екстреної меддопомоги Анжела Бакі.

“Якщо брати по роках: до п’яти років – 90 машин, 37 – від п’яти до десяти, і десять автомобілів — більше десяти років, — сказала вона. — З усіх автомобілів 51 повноприводний, тобто підвищеної прохідності. Решта 86 – неповноприводні. Міністерством у січні закуплено 245 автомобілів повнопривідних. Ми очікуємо, що якась частина з них надійде до нас».

За словами Анжели Бакі, на Закарпаття у гірські райони потрібні ще 26 автомобілів з повним приводом.

Share Button