👉 Про це домовилися у Нижній Апші на зустрічі з моїм колегою Головою Повітової ради повіту Марамуреш Йонелом Овідіу Богданом.

Крім того, обговорили ряд важливих питань щодо співпраці з нашими румунськими сусідами.

🇹🇩  Символічно, у День румунської мови з приємністю повідомив, що Солотвинський  ліцей імені Емінеску з румунською мовою викладання не закривається. Цьому посприяв новий закон, який 6 серпня підписав Президент України Володимир Зеленський.

 🛂🛃 Щодо будівництва українсько-румунського КПП Біла Церква – Сігету Мармаціей. Румунський голова повіту Марамуреш повідомив, що румунська сторона вже має готову проектно-кошторисну документацію на будівництво мосту через Тису у межах майбутнього КПП. Ми зі свого боку вже виділили земельну ділянку під цей об’єкт та повідомили Мініфраструктури про можливість початку робіт.

🛂🛃 Спільно працюємо над відкриттям КПП Яблунівка-Ремети, який включено у масштабний проект “Мале Карпатське коло”, що здійснюється у рамках програми Президента України “Велике будівництво”. Проєкт має додатково об’єднати Україну, Румунію та Польщу. Домовилися прискорити погодження усіх деталей міжнародного договору про створення цього пункту пропуску з нашими МЗС.

🚧 Розраховуємо на підтримку повіту Марамуреш у питанні завершення капітального ремонту автомобільної дороги Верхнє-Водяне — Солотвино, яку після виходу румунського міста Вішеу де Шуш із проекту ремонтуємо власними силами. Наразі зроблено 1,5 км дороги і виділено ще 5 млн грн для подальшого ремонту. Однак, для її підведення до національної дорожньої артерії потрібно ще 9 млн грн.

⛪ Озвучив прохання до пана голови повіту Марамуреш розглянути можливість виділення коштів на реставрацію унікальної дерев’яної церкви ХVI століття Святого Миколи, яка знаходиться у селі Середнє Водяне Тячівського району, яка потребує виконання реставраційних робіт.

🧑‍🎓👩‍🎓 Мій колега Йонел Богдан запропонував реалізувати кілька культурних обмінів досвідом між учнями та освітянами Закарпаття й повіту Марамуреш за фінансової підтримки румунської сторони та створити окремий проект з підтримки та збереження автентичних традицій у суміжних областях.

 Отож, чекаємо на фідбек від румунських колег і рухаємося далі.

Share Button