29 серпня в штаб-квартирі Повітової ради Сату-Маре було підписано грантовий договір у рамках програми ENC CBC 2014-2020 Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (HUSKROUA) для проекту „Development and modernization of the access infrastructure to the Romanian-Ukrainian border crossing point from Tarna Mare – Hyzha”  Також було підписано фінансову угоду між Спільним технічним секретаріатом програми Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна та Асоціацією міжспільнотного розвитку округу Сату-Маре де буде розміщено і відділення Спільного технічного секретаріату.

          Транскордонний проект буде реалізовуватися в рамках партнерства, утвореного Територіальною адміністративною одиницею села Тарна Маре, як лідер проекту, Територіальною адміністративною одиницею округу Сату-Маре та селом Хижа(Закарпатська область, Україна), як партнери проекту.

Основна мета проекту – модернізація інфраструктури доступу до пункту пропуску румунсько-українського кордону Тарна Маре-Хижа шляхом ремонту  1.696 км дороги в селі Тарна Маре та 1.163 км дороги в селі Хижа.

  На заході підписання двох контрактів були присутні представники Управляючого органу програми ENI CBC 2014-2020 Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна, Повітової Ради Сату-Маре та села Тарна-Маре.

«Ми готуємо цю інфраструктуру, яка переважно знаходиться  в селах Тарна-Маре та Хижа, яку щодня використовуватимуть мешканці двох населених пунктів, і в майбутньому ми сподіваємось обслуговуватиме включно пункт перетину кордону між двома державами, який наразі не працює. Після завершення цього проекту ми вживатимемо заходів щодо відновлення пункту пропуску кордону між Тарна-Маре та Хижою», – сказав Патакі Чаба, президент Повітової ради Сату-Маре.

Загальна вартість проекту становить 1,071,738,44 євро, з яких вартість фінансування ENI становить 964,564,59 євро, а загальна вартість проекту, що стосується румунської частини, становить 920,589,74 євро, з яких 896,622,54 євро належать UAT Тарна-Маре , та 23 967,20 євро УАТ Сату Маре. Термін реалізації проекту – 36 місяців.

“Ми продовжуємо боротися за інтереси прикордонних регіонів країн, що беруть участь у цих програмах, і намагаємось залуччити якомога більше грошей на їх розвиток. З осені ми розпочнемо розробку стратегії на наступний період, 2021 – 2027 рр. Ми сподіваємось, що правила будуть спрощені в майбутньому, щоб ми були більш оперативними, а терміни затвердження цих проектів будуть коротшими”, – заявив під час зустрічі в Сату-Маре, Сакач Арон, директор Спільного секретаріату Програми HUSKROUA.

 

 

Share Button

Від Stana Bogdan