Сергій — оператор-топогеодезист реактивного артилерійського дивізіону. До ЗСУ працював у поліції, у 128 окремій гірсько-штурмовій Закарпатській бригаді служить вже півтора року за контрактом. Про військовослужбовця розповіли на Facebook-сторінці Закарпатського легіону.

Чоловік каже, що вирішив різко змінити профіль і не прогадав — ЗСУ йому більше до вподоби. “Я працюю з “Бусоллю” — це універсальний артилерійський прилад для орієнтування гармат та визначення основних напрямків вогню. Реактивні системи залпового вогню стріляють на великі відстані, цілі ми безпосередньо не бачимо, тому орієнтуємо гармати по координатах за допомогою “Бусолі”. Робимо це геодезичним методом, або по сонцю. Часто бувають нічні бойові виїзди, тоді орієнтуємо вогонь по місяцю, а якщо ніч хмарна, то ліхтариком по тій же “Бусолі”, — розповів воїн.

Сергій пояснює, що за нормативами для орієнтування гармат потрібні 3 хвилини 40 секунд, але вони справляються за дві з половиною хвилини. “Моїй роботі не заважають і обстріли. Так, адреналін аж закипає, але справу свою треба робити – чим швидше відстріляємося, тим швидше повернемося в безпечне місце”, — каже захисник.

Share Button