З ініціативи Козацької асоціації Сату-Маре, координованої президентом Павлом Проданюком, 17.08.2019 року у Вишній Рівні (Рона де Сус), Марамуреський повіт, відбулась зустріч козаків з Румунії та України.

У заході взяли участь Павло Гуляков Кінловіч, президент Всесвітнього союзу козаків, головикозацьких регіональних філій Івано-Франківська, Чернівців, Закарпаття, Криму та Львова, а такожКозацькі Асоціації з Румунії, як наприклад, з Сату-Маре та П’ятра Неамь. Були також присутні прихильники козацьких філій Закарпаття, Львова та Румунії.

Метою зустрічі було популяризація виховного духу козацтва, просування цінностей козацькоїкультури, а також поглиблення відносин між козацькими філіями.

Захід розпочався  привітанням президента сатумарських козаків   Павла Проданюка, до речі,ініціатор та організатор цієї зустрічі. 

У своєму виступі Павло Гуляков розповів про те, як залучити козацькі організації до вирішення проблем на сході України. Він також розповів про необхідність виховання молоді в козацькому дусі, що передбачає набуття таких цінностей, як: віра, патріотизм, відданість та мужність. За його словами, “обов’язково потрібно залучати молодих людей до асоціацій та виховувати їх у козацькому дусі.” Серед іншого, Павло Гуляков також наголосив на організаційних аспектах Союзу козаків.

Представники козацьких філій з України та Румунії розмовляли  про співпрацю козацьких товариств, обмін досвідом та встановили графік наступних зустрічей між філіями. Отже, визначено дату та місце чергової зустрічі, яка відбудеться 11 жовтня 2019 року на курорті Яремче, Івано-Франківська область.

Наприкінці зустрічі були висловлені подяки румунським місцевим представникам, які виявили відкритість у проведенні цього заходу, в той же час уточнивши, що їм вдалося «почуватися як вдома».

 

Share Button

Від Stana Bogdan