РОЗМОВА З ГОЛОВОЮ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ПАНОМ ГЕОРГІЕМ УХАЛЕМ

СОЛОТВИНО  ГОТУЄТЬСЯ СТАТИ ЦЕНТРОМ ОТГ РУМУНСЬКИХ СІЛ

Селище Солотвино  має можливість  отримати статус  ОТГ  і повернути собі колишню славу, адже  це населений  пункт,  що має змогу сплатити чималу суму податків, так як тут розташовані:  пункт перетину  українсько-румунського кордону Солотвино-Сігет,  славнозвісні Солені озера та численні бази відпочинку, діє  багато пилорам, заправок , кафе і ресторанів, які мають   великий попит.

Та, на жаль, пандемія коронавірусу  внесла свої корективи. Про актуальну ситуацію, що склалася у селищі Солотвино спілкуємося  з мером  Георгієм Ухалем.

Кореспондент:

– Добрий  день, пане мер!  Дякуємо, що  погодилися  відповісти на  наші запитання. Перейдемо  до справи: Солотвино  має великі привілеї перед іншими населеними пунктами. Тут розташовані Солені озера. Ця курортна зона вносить до місцевого бюджету  значні суми. Як цього року  через  пандемію коронавірусу  та  карантинні обмеження даєте собі раду?

Георгій Ухаль, мер смт Солотвино: Солені озера, насправді, користуються великою популярністю  не тільки у нас в районі, але і в країні. Щодо внесення значних коштів до бюджету, хочу сказати наступне: з 50 баз відпочинку лише 5 належать до місцевих, які дійсно сплачують податки до нашого бюджету, решта сплачують свої податки за юридичними адресами: Середнє Водяне, Нижня Апша, Мукачево, Тернопіль, Івано-Франківськ та Чернівці.

Кор:  Чи  працюватимуть   бази відпочинку цього року?

Георгій Ухаль, мер смт Солотвино: Підготовка до відкриття  дуже ретельна,  власники докладають всіх зусиль задля виконання  визначених вимог та,  на жаль, погодні умови не є сприятливими. Окрім того, туристи, які вирішили провести відпустку у Солотвині очікують на послаблення карантинних  обмежень.

Кор:Якими повинні бути умови та яких обмежень необхідно дотримуватися аби бази відпочинку, що розташовані на Солених озерах, відчинили свої двері? Чи можете нам щось повідомити?

Георгій Ухаль, мер смт Солотвино: Необхідно дотримуватися всіх умов та обмежень, які запроваджені нашим урядом та МОЗ, а також обласними адміністраціями.

Кор:Варто нагадати про техногенну катастрофу, що відбулася в Солотвині, а саме про масштабні зсуви неподалік солених озер. У зв’язку з цим проводилися дослідження, що ви можете про це сказати?

Георгій Ухаль, мер смт Солотвино: Варто зазначити, що за останні  5 років зсувів не спостерігалося, не передбачаються  і в майбутньому. Це загальна інформація.

Практично, вже діє великий  європейський проєкт «Ревітал-1»  з дослідження ситуації, за яким передбачається  залучення   до шахти  спецтехніки , а  саме –  робота, який     надаватиме інформацію щодо змін, відтак  можемо визначити  подальші наші дії.  

Share Button