Валентин Кузан разом із Фондом Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine та партнерами розпочинають проект “Небезмежність”.

Опитування Ipsos 2019 року, яке проводили у восьми країнах, показало – 78% з 15 500 опитаних жінок заявляють, що принаймні одного разу зазнали переслідування. Лише 25% сказали, що хтось втрутився допомогти.

Цього місяця в Україні вперше запускають дослідження сексуальних домагань на вулицях та в публічних місцях.

Сексуальні домагання – це пропозиції сексуального характеру, неприємні і небажані дотики, обмацування, жарти і натяки, пов’язані із сексуальністю жінки. Такі дії завдають суттєвої психологічної і, можливо, фізичної шкоди.

Організатори дослідження UNFPA Україна обіцяють показати перші результати вже в листопаді. Тоді ж відбудеться презентація фотопроєкту «Небезмежність», що пройде у рамках інформаційної кампанії «Розірви коло».

Проєкт покликаний нагадати, що у кожної людини є особисті кордони, небажане порушення яких посягає на гідність та завдає психологічної шкоди. «Небезмежність» розповість історії жінок, які зіткнулися із сексуальними домаганнями на вулицях свого міста, у кафе, спортзалі, транспорті та інших публічних місцях.

Основна мета проєкту – розповісти, як діяти, якщо людина стає свідком/-ю чи постраждалою від домагань.

Подати анкету можна до 30 вересня. UNFPA Україна прийматиме історії жінок віком від 16 років, які пережили досвід сексуальних домагань у публічних місцях. Далі з усіх робіт оберуть 25 героїнь, які візьмуть участь у фотопроєкті. Історії зніматимуть і записуватимуть протягом жовтня, а сам проєкт презентують вже наприкінці листопада 2020-го.

Share Button