Касетними боєприпасами обстріляла російська артилерія позиції 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Про це повідомили на Facebook-сторінці Закарпатської бригади.

У повідомленні зазначили, що більшість снарядів потрапили в мирні населені пункти далеко за лінією вогню. Про загиблих чи травмованих наразі інформацію не розголошують.

Російська армія обстріляла касетними боєприпасами позиції Закарпатської бригади128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада

“Одна з особливостей касетних боєприпасів у тому, що вони тривалий час, можуть знаходитися в землі й становити небезпеку ще довго після припинення бойових дій. Саме від касетних боєприпасів гине значна кількість мирного населення, особливо діти, після закінчення воєн”, — повідомили на сторінці бригади.

Сапери 128-ї бригади вже почали розміновувати місцевість, уражену касетними бойовими елементами російської артилерії.

Касетні засоби ураження (касетні бомби, касетні боєприпаси) — засоби ураження, різновид контейнера, що містять від двох до кількох сотень однотипних касетних бойових елементів (КБЕ, суббоєприпасів), які розкидаються на заданій висоті над поверхнею землі. Бойові елементи розпорошуються над певною територією за забезпечують ураження більшої площі в порівнянні з боєприпасом-моноблоком[1].

Касетні конструкції здобули поширення у всіх видах засобів ураження, це і авіабомби і артилерійські снаряди, і реактивні снаряди РСЗВ та головні блоки тактичних ракет[1].

Касетні засоби ураження можуть бути використані як для ураження цілі в момент обстрілу, так і дистанційного мінування

Share Button

Від admin