Москва звинувачує 92 військових Збройних сил України у злочинах проти людяності та пропонує створити міжнародний трибунал проти України за підтримки “нейтральних країн” — Болівії, Ірану та Сирії.

Про це заявив голова Слідчого комітету Російської Федерації Олександр Бастрикін в інтерв’ю виданню “Российская газета”.

“Загалом порушено понад 1300 кримінальних справ, за якими притягнуто до відповідальності понад 400 осіб. Всього 92 командирам та їх підлеглим представлено обвинувачення. Оголошено в розшук 96 осіб, зокрема 51 командувач Збройних Сил України”, — сказав Бастрикін.

Він заявив, що “колективний Захід відкрито спонсорує український націоналізм та підтримує київський режим”, тому перспектива того, що українців судитимуть під егідою ООН, є “вкрай сумнівною”.

Натомість за словами голови Слідчого комітету РФ, “доцільно було б створити міжнародний трибунал” за підтримки союзників Росії (СНД, ОДКБ, ШОС), так званих “ЛНР” та “ДНР”, а також країн, які “демонструють незалежну позицію щодо українського питання”: Болівії, Сирії та Ірану.

“Створення міжнародного судового органу продемонструвало б всій світовій спільноті невідворотність покарання за злочини проти миру і безпеки людства, рішучість Росії і справжніх партнерів нашої країни у викоріненні нацизму, націоналізму і ксенофобії”, — додав Бастрикін.

Share Button