Російські військові проводять масову депортацію населення окупованих територій України. Росія рапортує, що з Херсонської області вже вивезено 90 тисяч громадян України, Молдови та РФ.

Про це у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова

За її словами, підставами для переміщення росіяни називають “звернення посольств та заявки, подані у військову комендатуру Херсона”. Денісова повідомила, що лише за минулу добу з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей вивезли понад 19,6 тисячі мирних жителів, з них 3 300 дітей.

Загалом російська сторона заявляє про вивезення 439 420 мирних жителя, з яких 91 673 — діти, з Маріуполя — 98 081 людину, у тому числі за минулу добу 4 183 мешканці міста.

“Масштаби примусового переміщення співставні лише з депортацією, що проводилася Гітлером в ІІ Світову Війну”, — заявила омбудсмена.

У зв’язку з цим вона закликає Міжнародний комітет Червоного Хреста вжити всіх можливих заходів для повернення незаконно вивезених до РФ українців та відкриття безпечних гуманітарних коридорів з регіонів ведення бойових дій.

Війна — усі останні новини

Що відомо

За даними Генштабу ЗСУ, війська РФ на тимчасово зайнятих територіях України вдаються до викрадення та залякування місцевих мешканців, утримують цивільних громадян у заручниках.

Міжнародний комітет Червоного Хреста спростував заяви України про заплановане відкриття офісу у Ростові-на-Дону та звинувачення у сприянні депортації українців до РФ.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликає Міжнародний Комітет Червоного Хреста вплинути на Росію для вивезення з території України тіл загиблих російських військових.

Share Button