У суботу, 6 квітня в Україні відбувся фестиваль традицій «Великодня зустріч», який зібрав  митців та народних умільців  з Румунії, Хорватії,  України та Угорщини.

З повіту Сату-Маре, взяв учaсть виконавець музики фольк,  Джордже Негря, який  виступив  перед присутніми на фестивалі, якого дуже оцінили понад 400 людей.

Негря заспівав румунською, українською та угорською мовами. Диригент хору з міста Егер – Угорщина, присутній з угорськими митцями, був вражений виступом  сатумарського співака.

У рамках концерту на  сцену вийшов хор з міста Егер – Угорщина, ансамбль з Хорватії і солістиВиноградівського Будинку культури.

Біля Будинку культури відбувся Великодній ярмарок, де бажаючі могли купити розписані яйця, вино і кошики.

З Румунії також взяла  участь делегація з Сучавського повіту в складі Петронели Ясиновської і Філіпа Ясиновського, члени Союзу українців  Румунії, які принесли прикрашені яйця.

«Ініціатива проведення  фестивалю виникла сама по собі – вона є результатом тривалої співпраці між різними країнами. З Румунією у нас більше 10 років співпраці і з угорцями і хорватами також. Тому було вирішено організувати такий фестиваль напередодні великодніх свят», – сказав Святослав Гал, директор Виноградівського Будинку культури.

 

Share Button

Від Stana Bogdan