Служба безпеки викрила диверсантів, коригувальників вогню та агентів, які передавали Росії інформацію про розміщення українських підрозділів.

Про це повідомив Генеральний штаб України.

“Служба безпеки проводить контррозвідувальні заходи по всій Україні, виявляє диверсантів, агентів спецслужб РФ та поплічників ворога, захищає кібер- та інформаційний простір, спростовує фейки”, — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у СБУ, ця робота ведеться спільно зі Збройними силами України, представниками територіальної оборони. Зокрема 25 лютого, контррозвідники затримали російських агентів у Києві та на Харківщині.

“Сьогодні в Києві СБУ затримала громадянина, який представлявся іноземним журналістом. Водночас жодного підтвердження цьому він надати не зміг, а при обшуку в його телефоні було знайдено фотографії розміщення позицій українських військ. На Харківщині співробітники СБУ затримати чотирьох корегувальників вогню ворожої артилерії”, — розповіли у спецслужбі.

В СБУ підкреслили, що продовжують виявляти ворожих агентів, які ставлять люмінесцентні мітки у різних регіонах країни. З’ясувалось, що для диверсійної роботи вони використовують спеціальне програмне забезпечення.

“Визначено, що агентура Кремля користується програмою в смартфонах “Premise”. Такі факти підтверджені у Стрию та інших містах. Тому у випадку громадського затримання таких осіб прохання перевіряти їх мобільні телефони і повідомляти про це силові структури”, — додали правоохоронці.

Share Button