“Свободівці” зупинили видобуток поліметалічних руд у Закарпатті

polimetal

Під тиском більш півтисячному громади Рахівщини бізнесмени «Марморош» почали вивозити обладнання з урочища «Рударня», де напередодні проводили геологорозвідувальні роботи, щоб надалі почати екологічно небезпечну видобуток поліметалічних руд.

На даний момент вже демонтовано генератор і розпочато демонтаж бурової установки, яку незабаром мають вивезти за територію гуцульського краю. Про це 13 серпня 2013 повідомив голова Закарпатської обласної організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олег Куцин, який знаходиться на місці подій.
Станом на 17:30 13 серпня в урочищі «Рударня» знаходиться понад півтисячі горян.
Основна частина з них – жителі села Косівська Поляна та міста Рахів, також присутні жителі Великого Бичкова, Ясіня, Кобилецької Поляни – по суті представники майже половини населених пунктів району вимагають від горе-бізнесменів з «Марморош» забратися. Також прибули підтримати пікетників народні депутати України від ВО «Свобода» Валерій Черняков (уповноважений націоналістичного об’єднання в Закарпатті) і Павло Кириленко.
«Представники підприємства« Марморош »разом із правоохоронцями вважали, що їм вдасться« забалакати »людей і уникнути вивезення обладнання. Однак після того, як вони побачили настрої людей, зрозуміли, що іншого шляху, як забратися звідси – ні. Очевидно, попередження горців, що після 17:00 вони готові почати демонтаж обладнання власними силами, спрацювало. Тому, власне, і було викликано транспорт і розпочато вивезення техніки самими представниками «Марморош». На даний вже демонтували генератор і почали витягувати на дорогу бурову установку для подальшої її транспортування », – повідомив Олег Куцин. Націоналіст також додав, що за їх інформацією, з самого ранку у Рахові біля міської загальноосвітньої школи № 2 знаходилося близько сотні бійців спецпідрозділу «Беркут», які ближче до обіду зібрали в автобуси. Як припускає свободівець, вони готові були «зачистити» місце, де протестувала громада. «Очевидно, спецназівцям дали« відбій ».
Адже близько сотні беркутівців не змогли б нічого зробити з півтисячною громадою, якій нікуди відступати. Слід зазначити, що радикальний настрій земляків не зник з демонтажем обладнання. Навіть зараз люди відзначають, що не припинять протест аж поки не побачать в урочищі порожнє місце, – зазначив свободівець.

privet → привет

Hide Keyboard

 

 

Share Button