Протягом доби 5 березня Укрзалізниця завезла до Харкова, який перебуває під обстрілами російських військ, 50 тонн гуманітарної допомоги, та готується провести евакуацію населення кількома потягами.

Про це повідомляється на офіційному Telegram-каналі перевізника.

“Завезли понад 50 тонн гуманітарки за добу і вже готові вивозити до безпечних місць десятки тисяч дітей, матерів та маломобільних людей – усе щоб дати нашим захисникам справно попрацювати!”, — йдеться у повідомленні.

Евакуацію харків’ян планується провести за допомогою:

двоповерхової Skoda та 18 спальних вагонів, які вже відкрили двері для пасажирів, та ще 10 вагонів у найближчому резерві;

Як зазначив під час телемарафону член правління Укрзалізниці Олександр Перцовський, компанія проводить евакуацію й з інших міст України.

“Наразі найбільшими містами, де відправляють людей, є звичайно, столиця Київ. Ми чітко кожного дня до 9 години публікуємо на телеграмі, фейсбуці Укрзалізниці розклад основних рейсів з того чи іншого місця, але знаходимо упродовж дня певні ресурси, щоб додавати ці потяги наступні міста — Харків, Дніпро, Запоріжжя. Але ми також розуміємо, що із менших міст також мають вибиратися, тому сьогодні поїдуть зокрема потяги, які підхоплять мешканців Знам’янки, Кропивницького, Черкас. І, звичайно, наш Донбас є точкою, звідки евакуація відбувається активно”, — зазначив він.

Також існує окрема евакуаційна програма по Київській області, додав Перцовський.

“Вчора героїчно бригада вивозила людей з Ірпеня, буквально потрапивши під обстріл, був зупинений локомотив. Ми працюємо до останнього, люди десяту добу у дорозі. Багато хто вирвався, наприклад, людина з Маріуполя, але не може повернутися додому”, — зауважив посадовець.

Він додав, що всі евакуаційні рейси є безкоштовними. При цьому спершу вивозять жінок, літніх людей, дітей та дітей з обмеженими можливостями. Чоловіки можуть подорожувати по Україні, але не за кордон. Окрім того, нині в одному плацкартному вагоні замість 36 розміщують 70-100 людей.

Share Button