Словацькі благодійники допоможуть поліпшити житлові умови дітям-сиротам та переселенцям, які проживають у Закарпатті. Про це повідомили на Facebook-сторінці Закарпатської обласної ради.

Заступник голови Закарпатської облради Василь Дем’янчук та керуюча справами облради Мирослава Ливч провели зустріч із радником прем’єр-міністра Словацької Республіки з питань транскордонного співробітництва Едуардом Бурашем.

“На зустрічі обговорили питання щодо надання благодійної допомоги урядом Словаччини у рамках грантових проєктів із проведення будівельних робіт та закупівлі необхідного обладнання в окремих закладах облради. Меценати обрали три соціальні об’єкти, у яких заплановано створити належні умови для проживання дітей та ВПО. Кошти (близько 500 тисяч євро) надаються Міністерством закордонних справ Словаччини у співпраці із Словацьким Агентством міжнародної співпраці”, — йдеться у публікації.

Із початку війни уряд Словаччини надавав допомогу цим дитячим закладам: продукти харчування, одяг, товари особистої гігієни.

У “Обласному будинку дитини” в м. Свалява, уже проводяться роботи з ремонту електромережі та встановлення кондиціонерів. У “Виноградівському дитячому будинку-інтернат” заплановано провести капітальний ремонт приміщень лазні, пральні/сушки білизни та закупити необхідні обладнання: пральні машини, центрифуги для віджиму білизни та ін. Крім того, для забезпечення опалення дитбудинку альтернативними джералами опалення будуть придбані два твердопаливні котли потужністю 160 кВт кожний, — йдеться у публікації обласної ради.

“Інший об’єкт — модульні будиночки при церковній громаді для внутрішньо переселених осіб у селищі Середнє, які зводяться за сприяння благодійного фонду “Карітас Чеської Республіки”. Словацькі благодійники долучилися до облаштування житлових приміщень, зокрема, відремонтувати на цій території стаціонарну будівлю та закупити побутове обладнання, меблі для модульних будиночків”, — йдеться у повідомленні.

Share Button