Асоціація міст та муніципалітетів Словаччини (ZMOS) розпочинає проект транскордонного співробітництва між органами місцевого самоврядування Словаччини та України. Про це повідомив речник ZMOS Міхал Каліняк.

“48 відсотків населення Словаччини мешкає в прикордонних районах. Тому метою проєкту є підвищення обізнаності про потенціал словацько-українського територіального співробітництва”, – зазначив він.

Проєкт також має на меті сприяння громадам України у використанні досвіду у сфері модернізації місцевого самоврядування. Проєкт поширюватиме кращі практики Словаччини, країн V4 та Норвегії в різних сферах знань та досвіду діяльності органів місцевого самоврядування з акцентом на інноваційні та смарт-рішення

З метою просування європейських стандартів та належного, прозорого та підзвітного управління в Україні.

В рамках словацько-українського проекту транскордонного співробітництва у четвер (8 квітня) відбудеться вступна конференція. Захід проводиться у форматі онлайн.

У конференції візьмуть участь Посол Норвезького Королівства у Словаччині, Посол України в Словаччині, Державний Секретар Міністерства закордонних та європейських справ Словаччини, Президент ZMOS, Виконавчий директор та інші представники АМУ, KS, Ради європейських муніципалітетів та регіонів, мери словацьких та українських міст.

Проєкт «Транскордонне співробітництво між Україною та Словаччиною – CBC4US» триватиме до квітня 2023 року. Він включатиме шість семінарів, дві конференції, круглі столи, заходи, присвячені співпраці між словацьким та українським органами місцевого самоврядування під час “Днів України”, стажування для українських урядовців у Словаччині, публікацію матеріалів або посібників.

Проєкт впроваджують Асоціація міст України (АМУ), Асоціація міст та громад Словаччини (ZMOS), Норвезька асоціація місцевих та регіональних влад (KS) та Словацько-європейське культурне товариство «FEMAN».

Проєкт співфінансується з Державного бюджету Словацької Республіки завдяки гранту від Ісландії, Ліхтенштейну та Норвегії через EEA Grants.

Share Button