Закриття багатьох пунктів пропуску до Європи та обмеження по транзитному руху пасажирського транспорту спричинили справжній колапс на КПП “Лужанка”, що на Берегівщині.

Сотні машин в черзі, відсутність відповідної інфраструктури, елементарних людських умов під час довготривалого очікування своєї черги перетворило найближче село Астей у вигрібну яму в прямому сенсі цього слова.

Своїми враженням від багатогодинного очікування на КПП “Лужанка” поділилася у соцмережі Фейсбук Наталія Дроздова з Виноградова.

“Довкола сморід, тхне каналізацією, застояною сечею та гнилою курятиною. Мухи розміром з гелікоптера бринять над головами… Про можливість дотримання особистої гігієни людей, що стоять в черзі по кілька діб годі й говорити. А на дворі ще ті ж літні +30!

Дівчата миють голову просто в умивальниках вбиральні ближніх АЗС, через що банально утворюються довгі черги на їх відвідування, хто не витримує – біжить до туалету в найближчі кущі. Чоловіки взагалі не заморочуються, і всі найближчі кущі і є їх вбиральнями. Люди фізично та морально виснажені довгим очікуванням. Періодично спалахують сварки, котрі часто продовжуються бійкою…

Сміттєві контейнери на АЗС не витримують такого навантаження, а відсутність їх вздовж дороги призводить до утворення величезних кучугур з різного роду непотребу, харчових та побутових відходів… Про цигаркові недопалки взагалі мовчу – ними все довкола вкрито наче зимою снігом…

Звернула увагу, що тільки близько 20% авто з Закарпатською реєстрацією, решта – переважна більшість Львівська, Чернівецька, Волинська області, Молдова, та чи не вся Україна. Кілька авто зі словацькими, угорськими чи чеськими номерами. Тобто, вся Україна ломанула через один-єдиний пункт пропуску…

Про дотримання яких санітарних норм може йти мова в таких умовах??? Та тут можна підчепити всі існуючі інфекційні хвороби за раз!

Невже так складно комунальникам чи місцевим керівникам хоча б розкласти вздовж шляху сміттєві баки??? Звісно, людський фактор ніхто не відміняв, мовляв, то люди свині.. Але ж і викинути непотріб просто нема куди, а угорці повертають авто навіть якщо в салоні валяється пуста пляшка з під води чи пачка з під цигарок – вони бережуть свою природу, і не хочуть, щоб до них завозили сміття ще й з іншої країни.

Побачене шокує настільки, що починаєш піддавати сумніву той факт, що живеш в цивілізованій країні…”, – зазначила Наталія Дроздова.

Share Button