Три мільйони євро виділяється з фондів Євросоюзу місцевостям на сході Словаччини на проєкти у галузі культури, транспорту та наукової співпраці, пов’язані з навколишнім середовищем.

Інвестиції надійдуть з Європейського інструменту сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна Програма, метою якої є посилення транскордонної співпраці між державами Європейського Союзу та Україною, здійснюється з жовтня 2020 року.

Зі 119 заявок було схвалено 30 проєктів, третина з яких стосується словацьких бенефіціарів.

Наприклад, місто Велькі Шаріш та муніципалітет Ліптовська Теплічка отримають фінансову підтримку від єврофондів для співпраці у галузі культури та розвитку туризму.

“Під Шарішським замком у співпраці з українським Ракошино буде створений археопарк з зоною відпочинку, який залучатиме до регіону відвідувачів із ближчого та далекого оточення. У селі на межі Спішу та Ліптова стару пожежну станцію перетворять на муніципальний музей предків “До Угорщини та України”, – повідомила віцепрем’єр-міністр Словаччини Вероніка Ремішова.

Також коштом єврофондів відбудеться модернізація доріг, що ведуть до прикордонного переходу Убля-Малий Березний.

Серед підтриманих проєктів – освітня програма Університету Павла Йозефа Шафаріка для учнів початкових класів щодо захисту навколишнього середовища, а також проєкт Технічного університету, реалізований у співпраці з установами Угорщини, Румунії та України, своєю чергою орієнтований на моніторинг паводків річка Тиса.

Підтримано також проєкт Словацької асоціації муковісцидозу. У співпраці з дитячою лікарнею в українському місті Івано-Франківськ це допоможе поліпшити якість життя дітей з цією рідкісною хворобою, в рамках проєкту будуть придбані спеціальні пристрої.

“Про переваги транскордонного співробітництва з Україною у галузі охорони здоров’я свідчить те, що результат попереднього програмного періоду став основою для застосування нових підходів у лікуванні цієї хвороби на всій території України”, – зазначила Ремішова.

Share Button

Від admin