Центр підготовки населення до національного спротиву запрацює у Закарпатській області. Про це 16 березня на брифінгу розповів голова військової адміністрації Віктор Микита. На заході, керівник Центру Юрій Беляков розповів подробиці про роботу спротиву.

За словами очільника ОВА, по одному відділенні відкриють в Ужгородському, Мукачівському, Берегівському, Хустському, Тячівському та Рахівському районах. Там проводитимуть заняття з вогневої й тактичної, спеціальної фізичної підготовки, тактичної медицини, підготовки зв’язку, військової топографії та інженерної підготовки.

“Якщо в учасників навчань буде бажання покращити навички й стати професіоналами, то вони будуть проходити спеціальний курс, у який входить навчання роботи з БПЛА, гірсько-штурмова підготовка, мінно-вибухова підготовка, піротехнічна підготовка, а також робота з правоохоронними та військовими підрозділами. Кого це стосується? Усіх охочих віком з 18 років. Звісно, це не звільнятиме від мобілізації тих, хто під неї потрапляє”, — розповів Віктор Микита.

Керівником Закарпатського обласного Центру підготовки населення до національного спротиву призначили полковника Збройних Сил України Юрія Белякова.

“Це пілотний проєкт. Зараз ми будемо запускати його в шести районах області, це буде відбуватися у шести місцях проведення занять. Перші групи ми набираємо до 30 людей. Курс поки розрахований на три місяці. Заняття будуть проводити у вихідні дні, але за умови комплектування додаткових груп ми будемо проводити заняття і в позаробочі години в будні. У кожному районі будуть знати, де знаходиться центр. У кожному районі в нас поки буде по три інструктори, котрі будуть на зарплаті. Інструктори будуть мати свої теми занять, які вони будуть знати досконало. У цей центр охочі подають заяву”, — розповів Юрій Беляков.

За словами Віктора Микити, подати заявку для участі у навчаннях можна буде через додаток “Закарпатська дія”.

“Ми ще обговорюємо технічні питання. Я думаю, що впродовж 10 днів ми вже дійдемо до того, що будемо проводити. Тим більше, що вже погода буде гарна й можна буде займатися на вулиці”, — каже голова Закарпатської ОВА.

Юрій Беляков розповів, що після закінчення курсу учасникам видаватимуть сертифікат про те, що людина прослухала навчання, і вміє поводитися та користуватися зброєю.

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко повідомив, що гроші на проведення навчання виділили з бюджету облради.

“Програмою передбачено три мільйони, але, якщо буде потрібно, то ми будемо виділяти ще, тому що там потрібні речі, які необхідно показати людям. Туди входить і пожежна безпека, і медична допомога тощо”, — розповів Володимир Чубірко.

Share Button

Напишіть відгук