НАТО вимагає від Росії негайно припинити атаки та вивести свої війська з України, повернутися на шлях діалогу і припинити агресію. Альянс надасть Україні системи ППО та нове озброєння, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 25 лютого після екстреного саміту з приводу російської агресії.

“Ми вимагаємо від Росії зупинити цю беззмістовну війну з Україною. Ми нині зіштовхнулися з новою реальністю у європейській системі безпеки. Росія протидіє європейському порядку і застосовує силу проти його суб’єктів. Світ притягне Росію та Білорусь до відповідальності за ці дії. Росію — як агресора, Білорусь — як спільника”, — зазначив Столтенберг.

Він зазначив, що союзники НАТО і Європейський Союз вже запровадили серйозні санкції проти РФ: “Наші партнери по всьому світові доєдналися до нас і ми маємо бути готовими робити ще більше, навіть якщо це дорого нам обійдеться, адже це буде довгий шлях. Водночас росіяни мають розуміти: війна Росії проти України не посилить безпеку Росії, це не сприятиме тому, щоби РФ більше поважали у світі, це не призведе до кращого майбутнього для ваших дітей”.

Генсек Альянсу додав, що у відповідь на нарощування Росією сил, НАТО зміцнювало свою оборону: “Як наслідок ми застосовуємо елементи безпекової відповіді НАТО на землі, у морі та у повітрі. США, Канада та європейські партнери залучили на тисячі більше військових на східні кордони альянсу. У нас понад 100 літаків у бойовій готовності діють у 30 різних локаціях. Ми залучили 20 кораблів з півночі у Середземномор’я, зокрема авіаносну ударну групу ВМС США. Ми робитимемо усе, щоби захистити кожного з наших союзників і кожен клаптик території НАТО”.

Столтенберг повідомив, що лідери країн НАТО погодили продовження підтримки України. Генсек НАТО додав, що Альянс надасть Україні системи ППО і додаткове озброєння.

“Кремль робить усе, щоби НАТО і ЄС забезпечували своїх партнерів меншою підтримкою, відповідно наша колективна відповідь має бути лише збільшенням підтримки таким країнам, як Грузія, Молдова та Боснія і Герцеговина, щоби допомагати їм утілювати демократичні реформи та долати шлях, який вони самі собі обрали”, — наголосив Столтенберг.

Share Button