Фізик-п’ятикурсник після участі у Міжнародній науковій франко-українській школі має шанс улітку попрацювати в лабораторіях CERN або LIA IDEATE.

Як повідомляє Медіацентр УжНУ, студент V курсу фізичного факультету Олександр Сич взяв участь у ІІІ франко-українській науковій школі з фізики високих енергій, яка відбувалася наприкінці березня у Харківському національному університеті ім. В.Каразіна.

Так, закарпатець презентував проект «Production of isotopes 137mBa and 60Co using gamma or neutron irradiation for radio chemical and environment studies» дослідження якого торкаються проблем ядерної фізики та екології довкілля.

Олександра високо оцінили закордонні науковці та запросили влітку поїхати попрацювати в лабораторіях CERN або LIA IDEATE, які знаходяться у Франції та Швейцарії.— Загалом було 18 учасників. Ми мали кілька хвилин, щоб презентувати свої дослідження, відтак відповідали на питання. Приємно вразило, що чимало проблемних питань фізики високих енергій виявилися мені вже відомими з лекційних курсів в УжНУ. Зацікавили виступи інших учасників, присвячені медичній фізиці, — додає Олександр Сич.

 

Share Button