На середину липня кількість українців, які пройшли повний курс вакцинації складає всього 3% (на 13.07.2021 – 1 258 938 осіб). Звичайно, що це крапля у морі. А на море хочеться багатьом. Тому українці шукають можливості поєднати приємне з необхідним – а саме безкоштовно вакцинуватися за кордоном та відпочити.

Наразі така можливість є. При чому навіть у найближчих країнах.

Наприклад, така можливість є у Румунії. Раніше у цій сусідній країні можлива була вакцинація лише для тих іноземців, які не мають румунського особистого ідентифікаційного номера (CNP) і проживають в країні на законних підставах. А також для громадян Європейського Союзу, Європейської економічної зони і Швейцарії.

Утім 21 червня, коли на Національної арені в Бухаресті відбувся матч Чемпіонату Європи з футболу між Україною і Австрією деякі українці, які приїхали підтримати збірну, знайшли спосіб вакцинуватися в столиці Румунії.

У рамках національної програми щеплення по всій Румунії діють пункти вакцинації, де бажаючих вакцинуватися щеплять двома вакцинами на вибір: Pfizer або Johnson and Johnson. Особливість останньої полягає в тому, що для формування імунітету від COVID-19 достатньо однієї дози препарату.

Вакцинація для іноземців в Румунії стала можливою через падіння попиту на щеплення серед місцевого населення та велику кількість вакцин, у яких підходить термін використання. Зокрема, 30 червня в країні зійшов термін у 35 000 доз AstraZeneca.

Подібна ситуація виникла у Болгарії. Тут також може зіпсуватися 20 000 доз вакцини, переважно AstraZeneca. Тому країна планує передати близько 150 000 доз сусіднім балканським країнам. А також уряд розглянув можливість використати вакцину для туристів. Отже, українці, які планують загоряти на пляжах цієї країни можуть поєднати відпочинок з вакцинацією.

У Польщі станом на 30 червня частково чи повністю вакцинувалися майже 30 тисяч іноземців, з яких найбільшу групу становлять громадяни України.

Першу дозу вакцини або однодозову вакцину Janssen (Johnson & Johnson) отримали 10 632 громадянина України, а дві дози – 1 797 українців.

Для закарпатців також є варіант щепитися в Угорщині. Уряд сусідньої країни прийняв рішення запропонувати безкоштовну вакцинацію від коронавірусу жителям сусідніх країн, які проживають вздовж кордону. Наразі відомо, що тут проводять вакцинацію від Johnson & Johnson для жителів Закарпатської області. Щодня на щеплення, яке відбувається одразу на КПП біля кордону вирушає від 200 до 500 закарпатців.

Безкоштовну вакцину від COVID-19 туристи з України можуть отримати і у більш екзотичних країнах або в США.

Share Button