Угорщина продовжує укладати угоди з дедалі більшою кількістю країн про прийняття так званого “сертифікату імунітету” (паспорт вакцинації) один від одного. Цей документ підтверджує вакцинацію або наявність антитіл.

Утім, виявилося, що не всі країни Європи погоджуються приймати угорський сертифікат. І не лише через несертифіковану в ЄС російську вакцину Sputnik V. З’ясувалося, що у документі відсутні відомості про щеплення англійською мовою. Це також може спричинити проблеми при подорожах.

Сайт portfolio.hu повідомляє, що незважаючи на домовленості, угорцям досі не так просто дістатися до іншої країни. Крім того, Угорщина не має угоди з більшістю європейських країн.

Майже всі країни світу приймають лише “сертифікат імунітету” англійською мовою. Однак вакциновані в Угорщині не отримали такого документа. Угорське свідоцтво містить лише деякі дані англійською мовою, але цього виявилося недостатньо.

Сертифікат критикували у пресі вже давно. Заступник головного лікаря Угорщини Еніке Сабо заявила, що подорожуючі повинні заповнити англомовну форму, яка доступна у більшості пунктів вакцинації та незабаром буде доступна для завантаження на веб-сайті koronavirus.gov.hu.

Ця форма включатиме тип вакцини, дату введення та серійний номер вакцини. Однак лікарі загальної практики та в центрах вакцинації поки що не бачили сертифікатів англійською мовою. Про це повідомляє видання nepszava.hu.

Навіть, незважаючи на домовленість Угорщини з Хорватією, угорського “сертифікату імунітету” може бути недостатньо для в’їзду без тестування та карантину. Подорожуючи до Греції, також знадобиться документ із зазначенням імені вакцинованого, типу вакцини, дати щеплення та кількості доз.

За повідомленням МОЗ України український документ про вакцинацію від COVID-19 може бути запущений до 1 липня. Однак наразі ніхто такого сертифікату ще не бачив.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль нещодавно заявив, що Україна готова до запровадження будь-якої моделі “паспорту вакцинації”, яку запропонує ЄС. Нібито її слід чекати у червні.

Відповідно, для більшості українців поки що залишається обирати для подорожей лише ті країни, де не вимагають підтвердження про вакцинацію. Серед них Туреччина, Чорногорія, Албанія та Домініканська Республіка.

Share Button