Угорський топ-посадовець, якого не пустили на Закарпаття, прокоментував ситуацію

Угорський високопосадовець Іштван Грежа, якого у вівторок вранці не пустили на Закарпаття, прокоментував заборону на в’їзд до України , а, за словами посла Угорщини в Україні, Угорщина не планує заходи у відповідь на це рішення.

Угорський топ-посадовець, якого не пустили на Закарпаття, прокоментував ситуацію

Грежа відреагував на рішення України на своїй Facebook-сторінці.

Посадовець підтвердив, що у вівторок вранці він не зміг потрапити у Закарпатську область, оскільки йому заборонений в’їзд. Він пообіцяв надати більше деталей пізніше.

Разом з тим Грежа зазначив, що саме зараз угорська сторона обговорює, як “зберегти українську кафедру в Ньіредьгазі”, не уточнивши, про що саме йдеться.

В університеті Ньіредьгази діє кафедра української мови та культури, яку відкрили в місті в 2017 році.

Посол Угорщини Іштван Ійдярто у коментарі “Європейській правді” наголосив, що не йдеться про підготовку відповіді за заборону, а натомість запевнив, що Грежа вирушив туди через фінансові проблеми, які виникли в української кафедри, а також інших кафедр університету.

“Я зателефонував йому (Грежі. – ЄП.). Повертаючись з кордону, він вирушив до університету Ньіредьгази, тому що у кафедри виникли справжні проблеми, як і у інших кафедр, у  тому числі у зв’язку з коронавірусом. Їм потрібне додаткове фінансування. Оскільки це дуже популярний напрямок навчання, Грежа з радістю допомагає університету подолати ці фінансові проблеми”, – заявив угорський посол.

Іштван Грежа є уповноваженим угорського міністра, відповідальним за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям.

Раніше ЄП стало відомо з кількох джерел, що у вівторок вранці Грежу не пустили в Україну на пункті пропуску “Лужанка” в Закарпатській області.

Міністерство закордонних справ України пояснило відмову тим, що Грежа всупереч закону займався передвиборчою агітацією в Україні.

Нагадаємо, 26 жовтня Україна заборонила в’їзд двом високопоставленим особам з Угорщини через агітацію угорського уряду в Закарпатській області під час виборчої кампанії на місцевих виборах усупереч міжнародним нормам, які забороняють втручання у внутрішню політику інших держав.

Офіційно імена осіб не називалися, але з джерел було відомо, що це Іштван Грежа і держсекретар Угорщини, відповідальний за національну політику в угорському уряді Арпад Янош Потапі.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто тоді називав рішення “жалюгідним і нісенітницею”, однак згодом сторони повідомили про примирення. Зокрема, український міністр Дмитро Кулеба заявляв, що домовився з Угорщиною “перегорнути сторінку” і відновити співпрацю.

У день голосування на місцевих виборах в Україні, 25 жовтня, Сійярто поширив заклик до українських угорців голосувати за одну з партій, що бере участь у місцевих виборах на Закарпатті – КМКС (Товариство угорської культури Закарпаття), а також закликав підтримати на виборах мера Берегова чинного міського голову, представника угорської громади Золтана Бабяка.

Share Button