Про нову тактику формування виборчих списків розповів у ефірі телеканалу TV21 президент KMKSZ Ласло Брензович. Таким чином дві партії угорців, які діють в Україні, намагаються отримати більше мандатів на місцевих виборах восени.

Зокрема Брензович повідомив, що на останніх виборах було підписано угоду між двома угорськими організаціями KMKSZ та UMDSZ про спільні виборчі списки.

Нині цей варіант теж розглядається. Утім є суттєві зміни. За словами Брензовича KMKSZ і надалі готові до співпраці з колишніми опонентами і формувати спільні списки, але не у всіх районах.

“На нашу думку, там, де угорці (Закарпаття. – ред.) складають абсолютну більшість, на наш погляд, слід діяти окремо. Причиною є те, що, на нашу думку, до складу рад може увійти більше представників, ніж якщо ми будемо діяти разом. Оскільки у двох списках більше людей, ніж в одному”, – зазначив Ласло Брензович.

Слід зауважити, що у 2015 році на місцевих виборах вперше угорські політичні організації, які представлені на Закарпатті об’єдналися. Хоча раніше практично ворогували. Зокрема у обласну раду вони йшли спільним списком кандидатів під брендом KMKSZ під гаслом “За самоврядне Закарпаття!”.

У 2019 році на парламентських виборах KMKSZ проводив переговори з представниками Володимира Зеленського (партія “Слуга народу”) та Опозиційним блоком – За Життя для об’єднання зусиль на виборах, але консенсусу досягти не вдалося.

Share Button