Про це йдеться у заяві, який отримала редакція Mukachevo.net від Громадської організації «Товариства угорської культури Закарпаття» і Демократичної спілки угорців України.

Як йдеться у заяві, Москва не впливає на рішення Будапешту. Нижче пропонуємо ознайомитись з повним текстом заяви:

“Угорські організації Закарпаття відкидають заяви Петра Порошенка про те, що Угорщина стала на захист мовних та освітніх прав угорців Закарпаття під впливом Москви. Всупереч твердженням президента, ані Угорщина, ані закарпатські угорці не зацікавлені в тому, аби діти, які живуть в Україні, не опанували українську мову.

Навпаки, ми вважаємо за важливе знання державної мови і багато років добиваємося навчати угорських дітей українській мові за відповідною методикою. Проте це не означає, що ми змиримось з обмеженням нашої громади у реалізації нею мовних та освітніх прав. Таку нашу позицію підтверджують численні звернення та зібрані нами понад 65 тисяч підписів під вимогою захистити і зберегти наші права.

З жалем констатуємо, що президент забув про свої передвиборчі обіцянки угорцям Закарпаття у 2014-му році щодо збереження та розширення мовних і освітніх прав нашої громади, натомість вся його діяльність засвідчує протилежне.

Ми й надалі наполягатимемо на повній реалізації конституційних прав національних меншин, в тому числі і закарпатських угорців, та виступатимемо за дотримання нашою державою взятих на себе міжнародних зобов’язань з цього питання”, – йдеться у заяві.

 

Share Button