Угорщина, Молдова і Туреччина погодились визнати українські сертифікати вакцинації

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Українські сертифікати вакцинації проти COVID-19 погодилися визнати Молдова, Угорщина та Туреччина. Їх можуть почати видавати вже 1 липня. За словами Дениса Шмигаля на черзі ще одна країна – Грузія.

«Розраховуємо, що найближчим часом ці домовленості будуть скріплені відповідними угодами», — написав Шмигаль.

Водночас голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій розповів в етері телеканалу Дом, як працюватимуть такі сертифікати. За його словами, термін дії документа залежатиме від кількості доз вакцини. Лапій уточнив, що всі, хто робить щеплення проти COVID-19 в Україні, уже є в електронній базі даних.

«Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде ухвалено рішення про те, що необхідно вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно ухвалювати рішення про кількість доз — одну або дві», — розповів він.

Лікар-імунолог заявив, що після повернення в Україну громадяни зможуть користуватися тим самим електронним сертифікатом без ПЛР-тестування, проте така опція поки не працює.

Також Лапій додав, що українці, які не вакцинувалися проти коронавірусу, теж зможуть відвідати ЄС. Вони мають здавати ПЛР-тест, експрестест, або перебувати на самоізоляції. Проте, за його словами, інформація про щеплення у сертифікаті може полегшити цей процес, «бо це додаткова свобода».

Share Button