Голова парламентського комітету із питань закордонних справ Жолт Неймет під час круглого столу в Будапешті заявив, що “Україна повинна призупинити дебати щодо свого мовного законопроекту і прийняти закон, що відповідатиме європейським нормам і не обмежує прав національних меншин”.

Неймет стверджує, що законопроект, який планують прийняти в Україні, викликає занепокоєння, і стверджує, що він обмежить використання мови національних меншин навіть у приватному житті. Він зауважив, що Угорщина проти цього законопроекту, який, за його словами, створює додаткову напругу, створену іншим законом – а саме Законом “Про освіту”.

За словами угорського парламентаря єдиним способом вирішення цього є щоб Україна подала свій законопроект до Венеціанської комісії і почекала коли вона оприлюднить свою думку.

— Ізоляція не може бути в інтересах України, — зазначив Неймет. — Якщо існує шлях до миру, і якщо є перспектива у інтеграції до Заходу, це може бути лише через повагу до людини, а зокрема, до прав меншин.

Він також сподівається, що за результатами 1-го туру президентських виборів в Україні, є підстави сподіватися, що Україна “може вийти на новий шлях відносно своїх міжнародних зв’язків”, а саме врегулювати власні геополітичні конфлікти і збудувати внутрішньополітичну діяльність на дотриманні прав меншин.

Неймет впевнений, що позиція Угорщини щодо України має значну підтримку у Парламентській Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Він відзначив, що понад 80% учасників цього органу підтримали резолюцію, що засудив український закон про освіту і закликав Київ звернутися до Венеціанської комісії з цього питання.

Також Неймет висловив сподівання, що у цій резолюції не буде необхідності після президентських виборів в Україні.

Зазначимо, нещодавно Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що у стосунках з Україною “наразі немає жодної надії на прогрес з нинішньою владою”.

 

Share Button